Μάι 2019 Ιούν 2019 Ιούλ 2019

Κυνηγώντας τους συνδέσμους! PDF Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 08 Απριλίου 2019 11:30

Ποιος υποστήριξε ότι η μάθηση είναι ανιαρή και μπορεί να περιοριστεί μόνο στα βιβλία και στη σχολική  αίθουσα; Οι μαθητές της Ε’ τάξης καταρρίπτουν αυτήν την πεποίθηση, βγαίνουν απ’ την αίθουσα και παίζουν με τους συνδέσμους ανακαλύπτοντας με το πλέον διασκεδαστικό τρόπο τη θεωρία των δευτερευουσών προτάσεων στο πλαίσιο του μαθήματος της Γλώσσας.

Γιατί, όταν η μάθηση «παιχνιδοποιείται» κι αποκτιέται βιωματικά, τα αποτελέσματα μπορεί να είναι συναρπαστικά!