Φεβ 2019 Μάρ 2019 Απρ 2019

Εργασίες Μαθητών Δημοτικού
Τρίτη, 01 Μαρτίου 2011 23:25
Ένα Συναρπαστικό Μάθημα

Η δασκάλα μας, η κυρία Πετράντα Παναγιώτου, μας ανέθεσε την παρουσίαση μιας εργασίας με θέμα "Πράξεις Κλασμάτων". Την εργασία επιμεληθήκαμε μέσω του προγράμματος Skype. Η εμπειρία ήταν μοναδική! Τόσο γιατί διαπιστώσαμε το πώς η τεχνολογία μπορεί να γίνει το δεξί μας χέρι στη διαδικασία της μάθησης όσο και το ότι να γίνεσαι δάσκαλος για λίγο και να μεταδίδεις τις γνώσεις σου στους συμμαθητές σου σε γεμίζει υπευθυνότητα αλλά και ευχαρίστηση... Όμως όσο συναρπαστικό και αν ήταν για εμάς, τελικά... το να αναπληρώνεις τη δασκάλα σου είναι πολύ μεγάλη ευθύνη!